Nietrzeźwa kierowczyni utknęła na krakowskim torowisku tramwajowym

Na ulicy Dietla w Krakowie doszło do niecodziennego zdarzenia, które obecnie jest analizowane przez miejscową policję. W nocy z czwartku na piątek nietrzeźwa kobieta prowadząca samochód znalazła się na torach tramwajowych, gdzie jej pojazd utknął. O sytuacji poinformowała prasę Straż Miejska.

W godzinach nocnych, około 3:00, wpłynęło zgłoszenie o samochodzie marki Opel, który utkwił na torach tramwajowych na ulicy Dietla. Gdy strażnicy miejscy przybyli na miejsce zdarzenia, natrafili na opisany samochód i dwie kobiety. Jedna z nich przyznała, że była za kierownicą i to na skutek błędu nawigacji znalazła się na torach – takie informacje przekazała Straż Miejska w swoim komunikacie.

Piotr Szpiech, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, poinformował, że kierującą była 29-letnia obywatelka Hiszpanii, która została zatrzymana przez patrol.

Gdy policja przyjechała na miejsce incydentu, kobieta została poddana badaniu alkomatem, które wykazało obecność blisko 1.3 promila alkoholu w jej organizmie. Szpiech dodał również, że kierująca została przewieziona do policyjnej izby zatrzymań, a jej samochód został odholowany. Przewiduje się, że zostanie przesłuchana w piątek.

Policja wykorzystała ten incydent do przypomnienia społeczeństwu o surowych konsekwencjach prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu – grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.