Nowe regulacje dotyczące pływania na Zakrzówku i Bagrach Wielkich w Krakowie

Zarząd Zieleni Miejskiej (ZZM) w Krakowie informuje o zakończeniu nielegalnego pływania na Zakrzówku. Od 1 czerwca wprowadzone zostaje nowe oznakowanie, a pływanie na terenie całego zbiornika będzie dozwolone, lecz na własną odpowiedzialność. Wprowadzenie obsługi ratowniczej nastąpi od 22 czerwca, gdy na Zakrzówku będą dostępne baseny kąpieliskowe. Tego dnia zacznie również działać bezpieczne kąpielisko na zalewie. Do tego czasu pływanie odbywać się będzie wyłącznie na własną odpowiedzialność, a obowiązywać będzie specjalny regulamin dla tego obszaru.

Urzędnicy apelują o zachowanie ostrożności do 22 czerwca, gdyż na terenie parku prowadzone będą prace porządkowe. Informują również, że podobne zmiany w oznakowaniu zostaną wprowadzone wkrótce również w parku Bagry Wielkie.

Kąpieliska na Zakrzówku i Bagrach Wielkich zostaną oficjalnie otwarte 22 czerwca o godzinie 10:00. Od tego czasu nad bezpieczeństwem osób korzystających z tych miejsc będą czuwać wykwalifikowani ratownicy. Strzeżone zbiorniki wodne będą dostępne dla użytkowników codziennie w godzinach 10:00–18:00, aż do dnia 3 września.