Nowe utrudnienia w ruchu na Salwatorze od soboty – remont ul. Kościuszki wymaga zamknięcia skrzyżowania

Z dniem 13 stycznia, czyli najbliższą sobotą, kierowcy korzystający z dróg na Salwatorze muszą przygotować się na nowe wyzwania. Właśnie wówczas zostanie wprowadzony kolejny etap organizacji ruchu, mający charakter tymczasowy i wynikający z trwających remontów na ulicach Zwierzynieckiej i Tadeusza Kościuszki. Najważniejszym elementem tych zmian będzie zamknięcie skrzyżowania ulic Tadeusza Kościuszki, Księcia Józefa oraz Królowej Jadwigi.

Firma odpowiedzialna za przebudowę ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki zgłosiła, że od 8 rano w sobotę, 13 stycznia, zostanie uruchomiony nowy etap tymczasowej organizacji ruchu. Centralnym punktem tej zmiany będzie blokada skrzyżowania ulic Królowej Jadwigi, Księcia Józefa i Kościuszki.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa, wlot z ul. Królowej Jadwigi do ul. Kościuszki zostanie całkowicie zamknięty. Jednakże dostęp do tymczasowej pętli autobusowej, która znajduje się naprzeciwko klasztoru norbertanek, a także do samego klasztoru, będzie możliwy od strony ul. Księcia Józefa. Zarząd Dróg Miasta Krakowa zapewnia także, że droga dojazdowa do ul. św. Bronisławy zostanie utrzymana poprzez ulicę Księcia Józefa.

W ramach prac remontowych na ulicach Zwierzynieckiej i Tadeusza Kościuszki planowane są liczne prace, takie jak wymiana torowiska, renowacja chodników oraz całościowa modernizacja sieci podziemnych. Ponadto planowany jest również remont mostku nad Rudawą oraz pętli tramwajowej „Salwator”.

Podstawowym celem przeprowadzenia tych prac jest zwiększenie komfortu podróżowania tramwajami. Po zakończeniu remontów, tramwaje będą poruszać się cicho i nie będą generować silnych drgań. Modernizacja ta ma również na celu zwiększenie dostępności danego obszaru oraz dostosowanie ulic do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Prace przy modernizacji ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej są prowadzone przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa, Wodociągi Miasta Krakowa SA oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA. Firma ZUE SA jest wykonawcą prac, a wartość umowy wynosi 94 mln zł.