O czym mówił trener Probierz po finale PP?

Michał Probierz

Cracovia Kraków osiągnęła swój największy sukces od 72 lat! Ekipa Pasów pierwszy raz w historii klubu zdobyła Puchar Polski.

Michał Probierz po finale

Trener i główny architekt sukcesy krakowskiej drużyny czyli Michał Probierz w pomeczowej konferencji pogratulował piłkarzom za grę z wielkim sercem i oddaniem. O czym mówił jeszcze Probierz?

Trener Cracovii zaznaczył, że mecz rozpoczął się bardzo nerwowo a drużyna odnotowała wtedy wiele strat. Według Probierza Lechia dobrze przeanalizowała mecze Cracovii i zagrała inaczej niż miała to w zwyczaju. Gdańszczanie zagrali bardziej defensywnymi zawodnikami a także skupili się na zabezpieczaniu boków.

Szkoleniowiec krakowian wspomniał też, że bardzo dużo drużynie dała rozmowa w szatni podczas przerwy. Zawodnicy za zwycięstwo mieli otrzymać spore premie co mogło nieco ich sparaliżować – podkreśla Probierz.

Michał Probierz odniósł się również do gry kilku zawodników a także do zarzutów odnośnie prezentowanego przez Cracovię stylu. Krakowska drużyna bardzo często bazuje na wrzutkach w pole karne przez co niektórzy nazywają ją „Dośrodkovia”. Trener Probierz zaznaczył, że nie skupia się na żadnych przytykach a styl prezentowany przez drużynę jest skuteczny.

Przeczytaj również:

Największy sukces Cracovii od ponad 70 lat!