Operacja "Krakowska Noc" – 23 osoby zatrzymane za sutenerstwo

Kraków stał się miejscem znaczącej interwencji służb prawnych, w tym policji i straży granicznej. Śledztwo prowadzone pod nadzorem prokuratury doprowadziło do postawienia zarzutów dziewięciu osobom.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę, kiedy to siły porządkowe przystąpiły do działań skierowanych przeciwko podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, specjalizującej się w sutenerstwie. Pracujący nad sprawą kryminalni przez dłuższy czas gromadzili informacje na temat działających w Krakowie sutenerów oraz materiał dowodowy niezbędny do przeprowadzenia operacji.

Akcja obejmowała sześć lokalizacji w Krakowie oraz jedną w powiecie krakowskim. W jej wyniku zatrzymano 23 osoby – 16 kobiet i 7 mężczyzn. Powiązane z nimi miejsca zamieszkania zostały przeszukane, a funkcjonariusze zabezpieczyli 33 telefony komórkowe, kwotę prawie 135 tysięcy złotych gotówką, ponad 1,5 tysiąca dolarów, powyżej 18 tysięcy euro i nielegalne substancje.

Osoby te zostały przetransportowane do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, po czym umieszczone w areszcie policyjnym. 22 kwietnia bieżącego roku, 9 z nich usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się sutenerstwem. Zgodnie z prawem, mogą one otrzymać karę do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, na mocy decyzji prokuratora, 7 mężczyzn i 2 kobiety objęto policyjnymi dozorami oraz poręczeniami majątkowymi o wartości od 5 do 100 tysięcy złotych.

Rozwój sprawy jest monitorowany przez policję, która nie wyklucza dalszych zatrzymań w związku z nią.