Uwaga, utrudnienia komunikacyjne! Kolizja między tramwajem a dostawczym pojazdem na ul. Mogilskiej

Zasady kursowania niektórych linii tramwajowych w Krakowie uległy zmianom, w wyniku kolizji pomiędzy samochodem dostawczym a pojazdem tramwajowym. Służby odpowiedzialne za usuwanie skutków takich zdarzeń zostały już powiadomione i działają na miejscu zdarzenia.

Wypadku doszło około 14:00 na ulicy Mogilskiej, gdzie doszło do zderzenia pojazdu dostawczego z nadjeżdżającym tramwajem. Kierujący samochodem, jadący od strony Nowej Huty, dokonał manewru zawracania w miejscu, gdzie jest to zabronione, co doprowadziło do zderzenia z tramwajem. Mimo szoku po wypadku, wszyscy pasażerowie wyszli z niego bez obrażeń, natomiast motorniczy doznał urazu nie stanowiącego zagrożenia dla życia i został przewieziony do szpitala w celu dalszych badań.

Badanie alkotestem wykazało, że kierujący pojazdem dostawczym był pod wpływem alkoholu – miał w organizmie około 1,5 promila alkoholu. Na szczęście, nie odniósł on żadnych obrażeń w wyniku kolizji.

Obecnie trasa tramwajów kierujących się w stronę Ronda Mogilskiego jest zablokowana. Ruch samochodowy na ulicy Mogilskiej odbywa się jedynie po jednym pasie w każdym kierunku. Policjanci i służby techniczne nadal pracują na miejscu zdarzenia.

Jeśli jesteś świadkiem jakiegokolwiek zdarzenia, które powinno być nagłośnione, nie wahaj się z nami skontaktować.