Otwarcie placu zabaw

Świetna wiadomość dla najmłodszych mieszkańców Krakowa i okolic – w tym tygodniu pojawi się nowy plac zabaw. Można powiedzieć, że mamy do czynienia z prawdziwym świątecznym prezentem.

Nowy czy stary?

Niektórzy mogą stwierdzić, że chodzi o stary plac, ponieważ mowa o rewitalizacji – rewitalizacji przeprowadzonej na Plantach Nowackiego. Z drugiej strony warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co mieliśmy wcześniej? Gdyby ktoś zapomniał, można było mówić o zdegradowanej przestrzeni. Obecnie mamy przyjazną przestrzeń i co trzeba podkreślić, nie chodzi tylko o przestrzeń do zabawy (możemy również mówić o kreatywnym miejscu do aktywnego spędzania czasu).

Zapewne niektórzy zadają sobie pytanie, dlaczego dokładny termin otwarcia placu zabaw nie jest znany? Pytanie można zrozumieć, choć odpowiedź na nie jest bardzo prosta – konieczne jest pozwolenie na użytkowanie.

Główna atrakcja

Wypada jeszcze odnotować, że główną atrakcją jest drewniana ryba lipień. Co więcej, są również inne nawiązania do ryby. Dla niezorientowanych – to nie jest przypadek, ponieważ mowa o miejscu, w którym kiedyś mieliśmy stawy królewskie i hodowlę ryb.