Planowany weekendowy remont tunelu tramwajowego na Trasie Łagiewnickiej wpłynie na zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

W dniach 13-14 kwietnia planowane są prace konserwacyjne w tunelu tramwajowym znajdującym się na trasie Łagiewnickiej. W związku z tymi pracami, ruch tramwajów będzie zawieszony na trasie pomiędzy przystankami „Kurdwanów P+R” a „Łagiewniki SKA”. Zastanawiacie się jakie bilety okresowe będą nadal ważne? Przygotowaliśmy dla Was odpowiedzi na te pytania.

Z powodu zaplanowanych prac konserwacyjnych, nastąpią pewne modyfikacje w działaniu krakowskiej komunikacji miejskiej. Pierwsza z nich dotyczy linii 10, która tymczasowo będzie kursować zmienioną trasą, zaczynając od przystanku „Pleszów”, przez Łagiewniki SKA, a kończąc na „Borek Fałęcki”. Kolejną linią dotkniętą zmianami jest linia 11, która również zostanie przekierowana na alternatywną trasę: z „Mały Płaszów P+R” poprzez Dworzec Płaszów, Wielicką, Limanowskiego, Kalwaryjską, Wadowicką, Brożka do „Czerwone Maki P+R”. Linia 50 natomiast będzie funkcjonować na skróconej trasie zakończonej na pętli „Kurdwanów P+R”. Wszystkie te modyfikacje spowodują zmiany w rozkładach jazdy poszczególnych linii tramwajowych.

Jeżeli posiadacie bilety okresowe na linie 10, 11 i 50, to mogą one być nadal używane, zarówno na stałych, jak i zmienionych trasach tych linii. Dodatkowo, bilety okresowe z linii 10 będą honorowane na odcinkach „Teatr Słowackiego” – „Kurdwanów P+R” w tramwajach linii 24, „Rondo Mogilskie” – „Kurdwanów P+R” w tramwajach linii 50 oraz na odcinku „Łagiewniki” – „Kurdwanów P+R” w autobusach linii 133, 135 i 179. Bilety okresowe z linii 11 będą ważne na odcinku „Łagiewniki” – „Kurdwanów P+R” w autobusach linii 133, 135 oraz „Bieżanowska” – „Czerwone Maki P+R” w autobusach linii 204. W przypadku biletów okresowych z linii 50, będą one honorowane na odcinku „Rondo Mogilskie” – „Borek Fałęcki” w tramwajach linii 10 oraz na odcinku „Bieżanowska” – „Borek Fałęcki” w autobusach linii 204.