Poszukiwania właścicielki psa, który pogryzł mężczyznę w Krakowie

Komisariat Policji apeluje do społeczeństwa o pomoc w zidentyfikowaniu kobiety, która jest właścicielką doga argentyńskiego. Pies, będący w jej opiece, zaatakował mężczyznę poruszającego się na deskorolce po krakowskich bulwarach. Wizerunek kobiety został upubliczniony przez policję, której celem jest ustalenie jej tożsamości.

Zdarzenie miało miejsce 1 czerwca, wieczorem około 20:30. Zgodnie z relacją policji, incydent zaszedł na Bulwarze Wołyńskim w Krakowie. Mężczyzna na deskorolce został zaatakowany i pogryziony przez białego psa rasy dog argentyński, na wysokości budynku przy ulicy Marii Konopnickiej 28.

W komunikacie prasowym przekazanym przez policję czytamy, że pies, który wszedł w interakcję z poszkodowanym, był jednym z dwóch zwierząt trzymanych na smyczy przez kobietę. Kobieta, która miała około 25-35 lat, nie założyła swoim psom kagańców.

Policja udostępniła zdjęcia kobiety oraz szczegółowy opis jej wyglądu w dniu incydentu: włosy do łopatek w odcieniu brązu, sukienka beżowa o długości do kolan, klapki na nogach oraz czarna torebka typu nerka przewieszona przez ramię.

Apelują o skontaktowanie się wszystkich osób, które mogą rozpoznać kobietę lub posiadać informacje mogące pomóc w ustaleniu jej tożsamości. Śledczy podkreślają również, że sprawą zajmuje się dochodzenie dotyczące przestępstwa opisanego w art. 160 § 3 k.k., tzn. nieumyślnego narażenia innej osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez niedochowanie należytej ostrożności podczas opieki nad psem.