Poważny wypadek przy ulicy Wielickiej

Bezpieczeństwo na drogach to coś, o czym mówi się od dawna. Niemniej wypadki się zdarzają i co najgorsze, stosunkowo często. O konsekwencjach można mówić wiele, wszak mamy wypadki niegroźne i takie, które możemy określić poważnymi. Do drugiej grupy zalicza się to, co miało miejsce dziś przy ulicy Wielickiej.

Cztery samochody

Przy ulicy Wielickiej doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji – wystarczy powiedzieć, że ucierpiały aż 4 samochody. Oczywiście nie chodzi w tym momencie wyłącznie o samochody – do krakowskich szpitali trafiło 5 osób i fakt ten powinien skłaniać do głębokiej refleksji.

Z pewnością pojawia się pytanie, jak można określić to, co się wydarzyło? Sytuacja jest stosunkowo prosta, ponieważ chodzi o nagłe hamowanie, które pociągnęło za sobą uderzenia w tył poprzedzającego samochodu. Niektórzy mogą też zadawać sobie pytanie, czy możemy mówić o zbyt dużej prędkości? Takie podejście jest zrozumiałe, aczkolwiek trudno cokolwiek powiedzieć, gdyż jest to temat dla policji. Skoro już jesteśmy przy policji, dochodzenie prowadzi Komenda Miejska Policji w Krakowie.