Profilaktyka jest niezwykle istotna – akcja społeczna #kroczeprzedrakiem

Wszyscy wiemy, że walka z rakiem nie jest łatwa, ale mimo to można odnieść wrażenie, że nie robimy wystarczająco wiele, aby dbać o swoje zdrowie. Przykładów nie trzeba daleko szukać – wystarczy zwrócić uwagę na to, ile osób pali papierosy.

Rak prostaty i jądra

Niemniej skoncentrujemy się na raku prostaty i jądra – problemy te są tematem akcji społecznej #kroczeprzedrakiem. Celem tej akcji jest zachęcenie do profilaktycznych badań i odpowiedzialnej postawy. Wszyscy muszą zdawać sobie sprawę z tego, że czas ma ogromne znaczenie. Warto również podkreślić, że mowa o akcji prowadzonej na terenie dziewięciu miast. Jak najwięcej osób musi mieć na uwadze, że nowotwór może zaatakować w różnym wieku.

Ważne jest też to, że możemy mówić o przełamywaniu tabu. Zdrowie intymne mężczyzn to temat, o którym raczej się zbytnio nie rozmawia, a powinno być inaczej. Ogromne znaczenie ma też podejście do kłopotów – niektórzy mogą stwierdzić, że jedni straszą drugich, a nic takiego nie ma miejsca. Jest dokładnie odwrotnie – możemy mówić o ogromnej pomocy.

Więcej o zdrowiu przeczytasz na ponadto.pl.