Chwilowe nerwy i możliwe 5 lat więzienia

Czy chwilowe nerwy mogą oznaczać trafienie do więzienia? Właśnie nerwami tłumaczył się 25-letni mężczyzna, który wybił szybę w jednym z kiosków na Rynku Podgórskim.

Co możemy powiedzieć o sytuacji?

Zacznijmy od tego, że wybicie szyby miało miejsce 15 października tego roku, natomiast do zatrzymania doszło w ostatnią środę. Mężczyznę bardzo zaskoczyło, że kryminalni wyrazili zainteresowanie jego osobą. Kto wie, może właśnie dlatego mówił, że wybicie szyby miało związek z chwilowym zdenerwowaniem?

Nie trzeba chyba dodawać, że chwilowe zdenerwowanie to powód, w który trudno uwierzyć. Co więcej, ustalono, że mowa o mężczyźnie, który jest poszukiwany przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu. Poszukiwanie wiąże się, z tym że 25-latek unika odbycia kary pozbawienia wolności. Wracając do sytuacji z szybą, właściciel obiektu stwierdził, że poniesione straty należy wycenić na kwotę 800 zł. Oczywiście nie możemy też zapomnieć o tym, że mowa o przestępstwie, za które grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Można przypuszczać, że zaległa kara, to nie wszystko, co czeka 25-latka.