Rekrutacja do szkół podstawowych w Krakowie na rok szkolny 2024/2025: finalne frekwencje i nieobsadzone miejsca

W procesie rekrutacji na rok szkolny 2024/2025, krakowskie samorządowe szkoły podstawowe przygotowały do dyspozycji aż 7496 miejsc w swoich ogólnodostępnych oddziałach. Po przeprowadzonym procesie weryfikacji, z tej puli zakwalifikowano do przyjęcia 6805 uczniów. Po zakończeniu całego procesu rekrutacji drogą elektroniczną, stwierdzono, że pozostało jeszcze 691 wolnych miejsc.

19 kwietnia w krakowskich szkołach podstawowych, które brały udział w rekrutacji odbywającej się w marcu, wywieszono listy osób zakwalifikowanych oraz tych, którym nie udało się dostać. Rodzice, którzy podczas zapisów podali swój adres e-mail, otrzymali dodatkowo informacje drogą elektroniczną. Zasady są proste – aby dziecko mogło rozpocząć naukę w danej szkole, rodzic musi potwierdzić swoją decyzję o wyborze placówki. Na wykonanie tego kroku mają czas od 22 kwietnia do 7 maja.

Z kolei kandydaci, którzy nie zdążyli lub nie chcieli uczestniczyć w marcowym etapie rekrutacji, mają jeszcze szansę na zgłoszenie swojej kandydatury podczas naboru uzupełniającego. Wnioski będzie można składać od 9 do 23 maja w szkołach podstawowych, gdzie nadal są dostępne wolne miejsca. Lista tych szkół zostanie opublikowana 8 maja o godzinie 12:00.

Urząd Miasta Krakowa podał informacje dotyczące szkół, które cieszyły się największym zainteresowaniem. Najwięcej podań – 156 – złożono do Szkoły Podstawowej nr 47 mieszczącej się przy ul. Myśliwska 64 w Podgórzu. Na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 155 (os. 2 Pułku Lotniczego 21, Czyżyny) z liczbą 151 zgłoszeń. Trzeci na liście jest Szkoła Podstawowa nr 14 przy ul. prof. Wojciecha Marii Bartla 29 w Swoszowicach, która otrzymała 139 podań. Na czwartym miejscu ex aequo znalazły się Szkoła Podstawowa nr 53 (ul. Skośna 8, Dębniki) oraz Szkoła Podstawowa nr 66 (ul. Skotnicka 86, Dębniki), które obie otrzymały po 137 zgłoszeń.