Rozszerzenie trasy linii autobusowej nr 193 do „Górki Narodowej P+R” w Krakowie od 3 lutego

Zarząd Transportu Publicznego (ZTP) w Krakowie poinformował, że w odpowiedzi na prośby mieszkańców o dostarczenie połączenia z nowym terminalem autobusowym do Nowej Huty, trasa linii autobusowej nr 193 zostanie wydłużona do nowo utworzonej pętli „Górka Narodowa P+R”. Zmiany wejdą w życie w sobotę, 3 lutego.

Kurs autobusu nr 193 będzie teraz obejmował drogę przez ulice Zagłoby, Klasztorną, Sieroszewskiego, al. Jana Pawła II, Bulwarową, Orkana, al. Solidarności, al. Róż, Żeromskiego, Obrońców Krzyża, Mikołajczyka, Piasta Kołodzieja, Kruszwicką, Popielidów, Piasta Kołodzieja, Powstańców i Strzelców. Następnie autobus dojedzie do pętli „Prądnik Czerwony”, po czym skieruje się ponownie na ulicę Strzelców i Powstańców. Trasa będzie kontynuowana przez al. 29 Listopada i ulice Banacha oraz Papierni Prądnickich aż do stacji końcowej „Górka Narodowa P+R”.

Na nowym odcinku trasy, autobus będzie obsługiwał przystanki: „Powstańców Garaże” 01/02, „Powstańców” 02, „Ks. Meiera” 01/02, „Banacha” 02/04, „Papierni Prądnickich” 03/05 oraz końcową stację „Górka Narodowa P+R”. W związku z tą zmianą, rozkład jazdy linii nr 193 zostanie dostosowany, a przystanek „Powstańców Magazyny” zmieni swoje funkcje ze stałego na żądanie.

ZTP informuje również, że planowane są kolejne modyfikacje w komunikacji autobusowej na północy Krakowa. W najbliższym czasie linia nr 105 zostanie zmieniona tak, aby kursować z „Dworca Głównego Zachód” do pętli „Osiedle Piastów”. Dodatkowo, trasa linii nr 513 zostanie skierowana z pętli „Miejskie Centrum Opieki” do nowo powstałej pętli „Prądnik Biały Zachód”, która jest efektem budowy Trasy Wolbromskiej. Te zmiany wejdą w życie po wydłużeniu trasy linii nr 193.