Skutki upałów

W ostatnim czasie mamy do czynienia z wysokimi temperaturami. Można nawet powiedzieć, że jest za gorąco, ale to niejedyny problem. Kiedy pojawiają się upały, należy spodziewać się burzowych frontów. Takie fronty miały miejsce choćby w Krakowie i co najgorsze, nie obeszło się bez poważnych problemów.

Niemal 100 interwencji

Można usłyszeć, że straż pożarna interweniowała wczoraj niemal 100 razy. Niemniej jednak jest to informacja na godz. 20:30, także skala problemów jest większa, może nawet znacznie większa. Trudno mówić o szczegółach, aczkolwiek na pewno należy mieć na uwadze połamane drzewa czy lokalne podtopienia. Można również dodać, że na niektórych trasach zabrakło napięcia w sieci trakcyjnej. Pozostaje mieć nadzieję, że wszyscy poszkodowani szybko poradzą sobie ze stratami.

Warto też pamiętać o tym, że jesteśmy na początku lata – można przypuszczać, że przed nami niejedna burza. Oczywiście nie każda burza musi wiązać się z podtopieniami czy połamanymi drzewami. Krótko mówiąc, oby wszystkie tegoroczne problemy miały miejsce wczoraj.