Specjalna linia autobusowa nr 511 na ulicach Krakowa podczas przedświątecznego weekendu

W oczekiwaniu na nadchodzące święta Bożego Narodzenia, w Krakowie zostanie wprowadzone dodatkowe rozwiązanie komunikacyjne. Szczególnie w najbliższy weekend, tj. 16-17 grudnia oraz w sobotę 23 grudnia, planowane jest zwiększenie ruchu pasażerskiego. W odpowiedzi na to miasto postanowiło uruchomić specjalną linię autobusową numer 511.

Ta dodatkowa linia będzie funkcjonować zgodnie z specjalnie przygotowanym rozkładem jazdy. O obsługę trasy linii nr 511 zadba firma transportowa Mobilis, znana z zapewniania profesjonalnych usług przewozowych.

Autobusy linii 511 będą kursować po następującej trasie: rozpoczęcie trasy znajduje się na pętli „Chełmońskiego”. Dalej pojazdy przemierzą ulicami Stawową, Jasnogórską, Armii Krajowej, Nawojki, Czarnowiejską, a potem al. Mickiewicza i al. Słowackiego. Następnie autobusy przejadą przez ul. Pawia, tunelem św. Rafała Kalinowskiego i ul. Lubomirskiego. Po tym pokonają al. Beliny-Prażmowskiego, ul. Brodowicza, Olszyny i Pilotów. Kolejne punkty trasy to ul. Młyńska, al. Bora-Komorowskiego, ul. Okulickiego oraz Łowińskiego. Dalej pojazdy pojadą ulicami Petőfiego, Władysława Jagiełły i Poległych w Krzesławicach. Trasa linii nr 511 zakończy się na „Osiedlu Na Stoku”, gdzie znajduje się ostatni przystanek na ulicy Architektów.