Student UJ stworzył platformę medyczną dedykowaną uchodźcom z Ukrainy

Mieszkańcy Ukrainy potrzebują ogromnego wsparcia. Teoretycznie wszyscy to wiemy, ale w praktyce trudno postawić się w ich sytuacji. Ucieczka z własnego kraju to doświadczenie, które naprawdę trudno zrozumieć.

Pomoc w każdej sprawie

Trzeba tez uczciwie powiedzieć, że pomoc konieczna jest w każdej sprawie. Nie ma też co ukrywać, że przede wszystkim mówi się o różnych darach (o czym już zresztą była mowa na tym portalu). Uczciwie trzeba też powiedzieć, że jest to zrozumiałe, ale łatwo zapomnieć o niektórych potrzebach.

Platforma medyczna dla Ukraińców

Wystarczy zwrócić uwagę na Witolda Wydmańskiego, studenta UJ. Student ten stworzył platformę medyczną dedykowaną Ukraińcom (lekarzedlaukrainy.pl). Można powiedzieć, że jest to rozwiązanie, które ma na celu łączenie lekarzy z osobami potrzebującymi pomocy. Oczywiście mowa o pomocy w różnych okolicznościach – nie ma znaczenia, czy chodzi o konsultację lekarską, czy może przerwane leczenie lub koniec lekarstw. Rzecz jasna chodzi o darmową wizytę.

Warto też podkreślić, że Witold Wydmański jest studentem informatyki. Pomysł na portal można określić inicjatywą jego taty, który jest onkologiem.

Tutaj przeczytasz o szkoleniach dla Ukraińców.