Zbiórka darów dla Ukraińców

Wojna na Ukrainie znacząco zmieniła nasze postrzeganie świata. Niemniej jednak przede wszystkim zmieniła życie wielu ludzi. Ludzi, którzy w dużej części zdecydowali się uciec do Polski.

Pomoc Polaków

Można też powiedzieć, że w tej trudnej sytuacji bardzo dobrze się spisujemy. Najlepszym tego dowodem różnego rodzaju akcje. Oczywiście tyczy się to nie tylko Krakowa – wydaje się, że wszyscy stajemy na wysokości zadania.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że problemy są poważne i co za tym idzie, konieczna jest spora pomoc. Za przykład może posłużyć sytuacja, która ma miejsce w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Dla niezorientowanych – zdecydowano się na uruchomienie dodatkowego magazynu. Warte odnotowania jest też to, że możemy mówić o przyjmowaniu darów od zorganizowanych zbiórek.

Dobrze też mieć na uwadze, które rzeczy zaliczają się do najbardziej potrzebnych – należy przez to rozumieć choćby środki ochrony osobistej, antybiotyki, leki, śpiwory, karimaty czy baterie. Jak są jakieś niejasności, zawsze można dzwonić (12 616 18 79) lub pisać ([email protected]).