Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę skutera w Krakowie

39-letni mężczyzna, który był pod wpływem alkoholu, prowadził skuter. W wyniku utraty kontroli nad pojazdem przewrócił się, co zaobserwowali świadkowie tego zdarzenia. Gdy próbował uciec przed interwencją policji, przechodnie powstrzymali go i zatrzymali do czasu przybycia funkcjonariuszy.

Nietrzeźwy użytkownik jednośladu został zatrzymany przez obywateli na ulicy Klimeckiego w Krakowie w środowy wieczór. Pierwsze wiadomości o tym incydencie pojawiły się na stronie Kontakt 24, a ich prawdziwość potwierdził podkomisarz Piotr Szpiech, rzecznik prasowy krakowskiej policji, podczas rozmowy z naszymi reporterami.

Tego dnia po godzinie 19 kierująca samochodem i motocyklista natknęli się na nietypowo zachowującego się kierowcę skutera. Gdy ten przewrócił się, obydwoje postanowili mu pomóc i poczuli od niego zapach alkoholu. Widząc, że mają na myśli wezwania policji, pijany mężczyzna usiłował uciekać. Wówczas to jednak motocyklista oraz przypadkowy rowerzysta zatrzymali go do czasu pojawienia się służb mundurowych – relacjonuje funkcjonariusz Szpiech.

Po przybyciu na miejsce, policja stwierdziła, że 39-latek miał w organizmie 2,9 promila alkoholu. Został on natychmiast zatrzymany – dodaje rzecznik prasowy.

Funkcjonariusz chwali postępowanie kierującej samochodem, która mimo obecności dwóch małych dzieci w aucie, nie zignorowała sytuacji i postanowiła pomóc. Taki akt odpowiedzialności uważa za wzorowy i godny podziwu.