Tragedia na ulicach Krakowa: Nieostrożny przechodzień zginął po zderzeniu z samochodem

W ponury wieczór 7 listopada, tuż po 22, dyżurny policji w Krakowie otrzymał zgłoszenie o dramatycznym incydencie. Na ulicy Marii Konopnickiej doszło do wypadku, który kosztował życie 65-letniego mężczyzny przechodzącego przez jezdnię. Według wstępnych informacji zebranych przez funkcjonariuszy, mężczyzna przekroczył drogę w niedozwolonym miejscu. Właśnie wtedy doszło do tragicznego zdarzenia – potrącił go nadjeżdżający samochód osobowy marki Ford.

Po tym zdarzeniu, osoby znajdujące się w pobliżu natychmiast podjęły akcję ratunkową, udzielając pierwszej pomocy. Służby ratownicze kontynuowały reanimację po przybyciu na miejsce, jednak niestety nie udało się uratować życia poszkodowanego. Mimo wszelkich starań, mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Kierowca forda został przebadany na obecność alkoholu, ale testy wykazały jego trzeźwość.

Śledczy pod nadzorem prokuratury przeprowadzili na miejscu wypadku szereg czynności, w tym oględziny z udziałem biegłego sądowego specjalizującego się w technicznej i kryminalistycznej rekonstrukcji wypadków drogowych. Obecnie prowadzone jest śledztwo, mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego incydentu.

Te smutne wydarzenia skłoniły policję do apelu o ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię. Zwrócono też uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych po zmroku, szczególnie w czasie złej pogody, które zwiększają widoczność pieszego dla kierowców. To nie tylko zalecenie, ale przede wszystkim obowiązek dbania o swoje bezpieczeństwo.