Tragiczne w skutkach potrącenie na ulicy Marii Konopnickiej w Krakowie

Na jednej z krakowskich ulic, Marii Konopnickiej, doszło do tragicznego w skutkach potrącenia pieszego. Mężczyzna, który miał 65 lat, został śmiertelnie potrącony przez samochód osobowy podczas przechodzenia przez jezdnię w miejscu, które nie było do tego przewidziane. Pomimo natychmiastowej reanimacji wykonanej przez służby medyczne, nie udało się uratować życia poszkodowanego. Policja prowadzi teraz dochodzenie, aby wyjaśnić dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Tragiczne wydarzenie miało miejsce 7 listopada br., nieco po godzinie 22.00. To właśnie wtedy dyżurny komendy policji w Krakowie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Marii Konopnickiej. Z informacji uzyskanych przez pierwsze służby policyjne na miejscu wynikało, że mężczyzna był potrącony podczas próby przejścia przez jezdnię poza wyznaczonym do tego miejscem.

W momencie wypadku mężczyznę potrącił samochód marki Ford. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratownicze, które kontynuowały reanimację rozpoczętą przez świadków zdarzenia. Niestety, pomimo podjętych działań, nie udało się uratować życia 65-latka. Funkcjonariusze policji przeprowadzili badanie alkomatem kierującego Fordem i wynik był negatywny – relacjonuje rzecznik prasowy krakowskiej policji, Rafał Wawrzuta.

Policjanci pod nadzorem prokuratury dokładnie przeanalizowali miejsce zdarzenia. Przeprowadzone zostały szczegółowe oględziny z udziałem biegłych specjalistów w dziedzinie technicznej i kryminalistycznej rekonstrukcji wypadków drogowych. Obecnie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem prokuratury mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego wypadku.

W związku z tym tragicznym zdarzeniem, policja apeluje o rozwagę i ostrożność na drodze. Zwraca uwagę na konieczność przechodzenia przez jezdnię tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Ponadto, zaleca noszenie elementów odblaskowych, które znacząco poprawiają widoczność pieszego na drodze, szczególnie po zmierzchu czy przy złej pogodzie.