Tragiczny wypadek w Krakowie: Strata dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego

Rano tego dnia, doszło do tragicznego zdarzenia na krakowskich drogach. Miejski Przewoźnik Komunikacyjny, znany jako MPK, pogrążony jest w żałobie po stracie jednego z najdłużej pracujących kierowców autobusów. Tragiczna wiadomość o śmierci Pana Józefa, szanowanego i doświadczonego kierowcy MPK, wywołała ogromne poruszenie.

Zdarzenie miało miejsce wcześnie rano, tuż po godzinie 4:00, na skrzyżowaniu drogi S7 z ulicą Ptaszyckiego i Iglołomską. Autobus miejski, prowadzony przez nieżyjącego teraz Pana Józefa, zderzył się z autobusem turystycznym. W momencie kolizji w obu pojazdach obecni byli jedynie ich kierowcy. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń, nasz kolega z MPK zginął na miejscu. Kierujący drugim pojazdem odniósł natomiast tylko powierzchowne uszkodzenia i nie wymagał hospitalizacji.

Tragiczna śmierć Pana Józefa jest wielką stratą dla całej krakowskiej społeczności MPK. Przez wiele lat swojej pracy oddał się służbie mieszkańcom Krakowa, każdego dnia bezpiecznie przewożąc ich do celu. Jego beztroski duch i profesjonalizm pozostaną z nami na zawsze. Zarząd MPK SA w Krakowie, razem ze wszystkimi pracownikami, składa najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim straconego kolegi.