Tylko 5 dni na złożenie wniosku!

Wczoraj w Grodzkim Urzędzie Pracy w Krakowie rozpoczęto nabory na większość oferowanych form wsparcia. Warto również pamiętać o tym, że przedsiębiorcy będą mieli zaledwie 5 dni na złożenie wniosku dotyczącego Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Ogromna pomoc

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że możemy mówić o pomocy dotyczącej określenia potrzeb pracodawców. Krótko mówiąc, chodzi o kształcenie ustawiczne oraz sfinansowanie szkoleń, studiów podyplomowych, egzaminów i badań. Istotne jest też to, że mowa o celu, na który przeznaczono niemal 5 milionów złotych.

Dobrze też wiedzieć, że w poniedziałek odbył się webinar dotyczący rozpoczęcia własnej działalności – rzecz jasna z naciskiem na dofinansowanie. Można również do tego dodać prezentację poświęconą powodom, dla których warto założyć działalność gospodarczą.

To nie wszystko

Wróćmy jeszcze do tego, że pozyskanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego to niejedyna opcja. O szczegółach można mówić długo – wśród możliwości jest choćby dofinansowanie wynagrodzenia za zatrudnienie bezrobotnego powyżej 50 roku życia. Wszelkie istotne informacje dostępne są na stronie internetowej www.gupkrakow.pl.

Więcej informacji związanych z Krakowem możesz znaleźć pod tym adresem.