W Mokrej Wsi samochód dachował na śliskiej nawierzchni – dwie osoby hospitalizowane

Podróżujące samochodem dwie osoby musiały zostać przewiezione do szpitala, kiedy to pojazd, którym się poruszały, przewrócił się i wjechał w boczną rurę odwadniającą. Incydent miał miejsce w wtorkowe przedpołudnie, 23 stycznia, dokładnie o 7:29.

Zespół strażacki z Sądecczyzny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Mokrej Wsi w gminie Podegrodzie o godzinie 7:29. Na miejsce zdarzenia skierowano jednostki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 1 w Nowym Sączu oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Podegrodzia i Mokrej Wsi.

Str.bryg. Paweł Motyka, komendant miejski PSP w Nowym Sączu, opisywał sytuację po przybyciu na miejsce zdarzenia, wyjaśniając, że doszło do przewrócenia samochodu osobowego i uderzenia w rurę odwodnieniową. Samochód pozostał przewrócony do góry kołami na poboczu drogi. Dwie osoby podróżowały tym samochodem, ale zdołały opuścić pojazd na własną rękę, jeszcze zanim strażacy dotarli na miejsce.

Strażacy zaoferowali specjalistyczną pierwszą pomoc poszkodowanym, którzy później zostali przekazani pod opiekę ekipy medycznej pogotowia ratunkowego. Ratownicy medyczni uznali, że konieczne są dodatkowe badania, więc poszkodowane osoby zostały przewiezione do szpitala.

Podczas gdy to wszystko miało miejsce, strażacy zabezpieczyli teren zdarzenia i zamknęli butlę z gazem LPG, której używał samochód. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez policję, pojazd został wydobyty z rowu.