Zmiany w kursowaniu tramwajów nr 4 i 22 związane z budową drogi S7

W związku z kolejnym etapem prac budowy drogi S7, linie tramwajowe numer 4 i 22 będą musiały ponownie zmodyfikować swoje trasy. Budowa ta koncentruje się w rejonie nowohuckiego kombinatu, co wymaga czasowego wstrzymania ruchu tramwajowego.

Prace remontowe wymuszają na ekipach odpowiedzialnych za komunikację miejską wprowadzenie ograniczeń na trasie między przystankami „Plac Centralny”, „Struga” i „Kombinat”. Te czasowe zmiany mają miejsce przez trzy kolejne noce, a dokładnie z nocy z 22 na 23 stycznia, z nocy z 23 na 24 stycznia, oraz z nocy z 24 na 25 stycznia.

Wprowadzane modyfikacje wpłyną korzystnie na pasażerów krakowskich tramwajów, ponieważ zostaną one wprowadzone po godzinie 23.30 i potrwają do godziny 4.00. W tym okresie linie tramwajowe nr 4 i 22 zostaną przekierowane na trasę objazdową prowadzącą ulicami Ptaszyckiego i Ujastek Mogilski.

Podczas tego czasowego przekierowania, tramwaje linii 4 i 22 będą zatrzymywały się na wszystkich istniejących przystankach wzdłuż trasy objazdowej. Niestety, ze względu na prace, przystanek tramwajowy „Struga” nie będzie obsługiwany.