Woda gruzińska Borjomi – zadbaj o odpowiednie nawodnienie w dobrym smaku

W dzisiejszych czasach, kiedy nasze wybory konsumenckie są bardziej świadome niż lata temu, wiemy, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu i jak istotne jest sięganie po produkty wysokiej jakości, które są dobre dla zdrowia, a tym samym pozytywnie wpływają na samopoczucie. Wśród towarów, które warto wprowadzić na swój listę zakupów, powinna znaleźć się woda mineralna Borjomi. Jest to jedna z wartościowszych wód mineralnych dostępnych na rynku.  Sprawdź, jaki jest jej skład mineralny i dlaczego warto ją pić.

Skąd pochodzi woda Borjomi?

Borjomi cieszy się zaufaniem milionów ludzi na całym świecie. Ujście jej źródła znajduje się w niewielkim miasteczku w południowej Gruzji.  Woda pochodzi z głębin Ziemi. W wyniku długotrwałego procesu naturalnej filtracji, minerały i pierwiastki zostają wzbogacone, uszlachetniając ciecz. Na powierzchnie wypychana jest przez dwutlenek węgla, wypływa ciepła, przez co jeszcze lepiej absorbuje związki zawarte w głębi skał. Według badań już tysiąc lat temu była spożywana przez miejscową ludność. Skład cieczy, która jest regularnie sprawdzana, od lat zachowuje te same właściwości. Proces pozyskiwania wody jest starannie kontrolowany, by zapewnić jej naturalny skład.

Dlaczego warto sięgać po wodę Borjomi?

Picie wody Borjomi pomaga uzupełnić niedobory minerałów, które mogą występować w codziennej diecie. Jej spożywanie może wpłynąć na poprawę odporności i wzmocnienie ogólnej witalności. W cieczy  zawarte są rozmaite sole mineralne, obfituje ona w magnez, wapń, sód, potas, wodorowęglany, siarczany i chlorki, które są potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ten rodzaj wody polecany jest osobom zmagającym się z problemami układu trawiennego, z chorobami dróg moczowych, wątroby, przy zapaleniu woreczka żółciowego oraz w przypadku schorzeń układu oddechowego. Z powodu wysokiej mineralizacji, wprowadzenie wody Borjomi do swojej diety, warto skonsultować z lekarzem, szczególnie gdy cierpi się na jakiekolwiek schorzenia i przyjmuje leki lub suplementy.

Poczuj naturalne orzeźwienie w owocowych smakach

Naturalne pochodzenie i bogaty skład mineralny nie są jedynymi atrybutami wody Borjomi, która doskonale pomaga ugasić pragnienie. Produkty tej firmy dostępne są w sklepie https://foodex24.pl/category/borjomi w rozmaitych owocowych wariantach. Można wybrać wodę np. o orzeźwiającym smaku cytryny i imbiru, limonki, poziomki, czy wiśni z granatem. To przyjemne urozmaicenie, które pomoże ugasić pragnienie i zadbać o uzupełnienie płynów.

Dbaj o prawidłowe nawodnienie organizmu

Prawidłowe nawodnienie organizmu jest ważne dla zachowania zdrowia i ma wpływ na samopoczucie. Optymalna dawka przyjmowanych płynów może się różnić w zależności od aktualnej pogody, warunków klimatycznych i od wieku, płci, stanu zdrowia, czy poziomu aktywności fizycznej, jednak średnia dobowa ilość powinna wynosić około 2-3 litrów wody. Suchość w ustach, ból i zawroty głowy, uczucie pragnienia, ciemny mocz i zmęczenie to pierwsze objawy odwodnienia. Utrzymywanie odpowiedniej gospodarki wodno-elektrolitowej wpływa na funkcjonowanie wszystkich układów w organizmie. Na stronie https://foodex24.pl/ w wygodny sposób zamówisz bogatą w minerały gruzińską wulkaniczną wodę Borjomi w szklanych butelkach i puszkach, która pomoże zadbać o nawodnienie.