Zakład Inwestycji Miejskich w Krakowie otrzymuje pięć ofert na zaprojektowanie i budowę nowego żłobka miejskiego

Do ogłoszonego przez Zakład Inwestycji Miejskich (ZIM) przetargu dotyczącego projektu i konstrukcji nowego żłobka przy ulicy Krzemionki 33, napłynęło pięć propozycji. Planowany obiekt ma zapewnić opiekę dla około 100 dzieci.

Aktualnie, komisja przetargowa dokonuje analizy ofert. Wybór najlepszej z nich nastąpi w ciągu najbliższych kilku tygodni. Zwraca uwagę fakt, że wszystkie firmy proponują wykonanie zamówienia za sumę niższą od pierwotnie założonej.

Budynek żłobka, zgodnie z projektem i programem funkcjonalno-użytkowym, zostanie skonstruowany w tradycyjnej technologii. Posiadać będzie dwie kondygnacje, sześć sal oraz powierzchnię użytkową wynoszącą nieco poniżej 820 m2. Przewidziano tu miejsce dla około 100 maluchów.

Projekt uwzględnia także pomieszczenia administracyjne, socjalne i gastronomiczne. Dodatkowo wykonane zostaną drogi dojazdowe i piesze, parkingi rowerowe i samochodowe, zieleń wokół budynku, plac zabaw oraz ogrodzenie.

Wybrana firma będzie odpowiedzialna za przygotowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie pozwolenia na budowę oraz wykonanie prac budowlanych, wraz z kompleksowym wyposażeniem obiektu. Całość prac ma potrwać 21 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Projekt ten jest realizowany przy dofinansowaniu ze środków programu „Maluch+” na lata 2022-2029, finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). W ramach tego właśnie programu, przewidziano budowę i modernizację wielu żłobków w Krakowie, co pozwoli na zwiększenie liczby miejsc o około 1100 w ciągu najbliższych lat.