Zderzenie drogowe w Nowej Wsi: Policjant poza służbą i dwóch kierowców zatrzymali pijanego 41-latka

Na drodze w Nowej Wsi, niedaleko Kęt, doszło do kolizji samochodowej, której sprawcą był nietrzeźwy 41-letni mężczyzna. Został on zatrzymany przez sierżanta Patryka Tomaszkę, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, który w czasie wolnym od służby, zauważył niebezpieczną jazdę mężczyzny. W zatrzymaniu pomogli również dwaj inni kierowcy.

Wypadku na trasie 948 Oświęcim – Kęty doszło w niedzielne popołudnie 14 stycznia około godziny 18. Zaskakująco szybka jazda audi, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, przyciągnęła uwagę sierżanta Tomaszkę. Pijany za kółkiem kierowca podjął ryzykowną próbę wyprzedzania kilku pojazdów jednocześnie.

Nie minęło wiele czasu, gdy skutki nieodpowiedzialnej jazdy stały się widoczne dla wszystkich w pobliżu. Samochód marki Audi uderzył w wysepkę na rondzie w Nowej Wsi, po czym zatrzymał się na poboczu drogi. Sierżant Tomaszek natychmiast zareagował – podbiegł do uszkodzonego pojazdu, w którym kierowca podejmował nieudane próby odjechania z miejsca zdarzenia.

Z relacji Małgorzaty Jureckiej, oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, wynika, że nietrzeźwy mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie wobec sierżanta Tomaszkę po tym, jak ten poinformował go o zatrzymaniu. Na szczęście, dwaj obserwujący zdarzenie kierowcy natychmiast udzielili pomoc w obezwładnieniu 41-latka.

Nietrzeźwy mężczyzna został przekazany do Komisariatu Policji w Kętach. Przeprowadzone badania wykazały, że miał 2,6 promila alkoholu we krwi. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności, co najmniej trzy lata zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka grzywna.

Warto podkreślić, że dwóch kierowców, którzy pomogli w zatrzymaniu pijanego mężczyzny, wykazało się wzorowym obywatelskim postępowaniem, na które zasługują wyrazy uznania i podziękowania.