Ilu uchodźcom można pomóc?

O pomocy ukraińskim uchodźcom mówi się wiele. Nie ma też co ukrywać, że mowa o ludziach, którzy potrzebują ogromnego wsparcia. Niemniej jednak musimy pamiętać, że pomoc należy organizować rozsądne. Wszyscy mają jakieś ograniczenia.

Możliwości Krakowa

Nie może być tak, że tylko niektóre kraje oferują pomoc mieszkańcom Ukrainy. Przy najlepszych chęciach trudno wszystkim pomóc. Oczywiście nie oznacza to tego, że ktoś ma zostać bez pomocy.

Zresztą wystarczy zainteresować się sytuacją, jaka ma miejsce w Krakowie – możemy usłyszeć, że Kraków powoli traci możliwość pomocy kolejnym falom uchodźców. Można też przeczytać o tym, że pomoc Polaków musi być równomiernie rozłożona.

Co dalej?

Być może niektórzy zadają sobie pytanie, co wydarzy się w najbliższej przyszłości? Odpowiedzi na to pytanie nie znamy, choć trzeba przyznać, że jest niezwykle ważna. Dość powiedzieć, że nie tak dawno mogliśmy usłyszeć, iż do Krakowa dotarło ok. 90 tysięcy uchodźców.

Dobrze też odnieść się do aspektu finansowego – blisko 15 mln zł na pomoc uchodźcom dowodzi ogromnym problemom. Trudno też nie zadać sobie pytania, czy nas na to wszystko stać?