Mężczyzna złapany na Krowodrzy za kradzież i płacenie cudzą kartą bankomatową

46-letni mężczyzna, który dokonał kradzieży i wykorzystał cudzą kartę bankomatową do dokonywania transakcji, teraz stanie przed sądem, aby odpowiedzieć za swoje nielegalne działania.

W ostatnich dniach kwietnia, pewna kobieta zgłosiła się do krakowskiej policji z informacją o utracie swoich dokumentów oraz karty bankomatowej podczas pobytu w dyskotece. Poinformowała również, że jej karta była wykorzystana do przeprowadzenia szereg płatności zbliżeniowych sumujących się łącznie do niemal 700 złotych.

Podczas analizy dokonanych transakcji, funkcjonariusze policji byli w stanie zidentyfikować obraz potencjalnego podejrzanego. Wskutek tego, 6 maja udali się oni do jednego z mieszkań na terenie dzielnicy Krowodrza, gdzie podejrzewali przebywanie mężczyzny pasującego do wcześniej ustalonego rysopisu.

Kiedy dotarli na miejsce, zidentyfikowali osobę odpowiadającą opisowi sprawcy. Mężczyzna ten okazał się być 46-latkiem, który bez wahania przyznał się do popełnionych czynów. Został mu postawiony zarzut kradzieży z włamaniem oraz nielegalnego korzystania z cudzego dokumentu. Teraz za swoje przestępstwo będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.