Nowa przeprawa nad Wisłą w Krakowie: zmiana organizacji ruchu z powodu prac budowlanych

W Krakowie, nad brzegami Wisły, rusza budowa nowego obiektu. To kładka przeznaczona do użytkowania przez pieszych i rowerzystów. Przygotowania do tego projektu mają się rozpocząć już 3 stycznia.

Pierwsze zadania, które będą realizowane w ramach tej inwestycji, obejmują prace przy sieci gazowej na ulicy Ludwinowskiej. Od godziny 9:00 rano 3 stycznia bulwar Wołyński zostanie zamknięty dla pieszych i rowerzystów. Zakres zamknięcia obejmuje odcinek od ulicy Ludwinowskiej do obszaru w pobliżu balonu widokowego, który jest położony na zachodnim brzegu hotelu Forum. Ruch pieszy i rowerowy będzie kierowany zgodnie ze specjalnym oznakowaniem, a trasa będzie prowadzić przez ulice Ludwinowską i Konopnicką.

Dojście do barek hotelowych zostanie zapewnione od strony zachodniej bulwaru. Te zmiany w organizacji ruchu pozostaną w mocy do czasu kolejnych informacji.

Planowana kładka nad Wisłą będzie miała około 130 metrów długości, prawie 14 metrów szerokości i osiągnie wysokość niemal 16 metrów w najwyższym punkcie. Położona będzie między ulicami Skawińską a Wietora na bulwarze Inflanckim w dzielnicy Kazimierz, a jej drugi koniec zlokalizowany będzie na bulwarze Wołyńskim w pobliżu ulicy Ludwinowskiej. Cała struktura składać się będzie z trzech połączonych elementów: dwóch stalowych łuków o zmiennej sztywności, które będą przytwierdzone do betonowych podpór (przyczółków), oraz centralnego pomostu widokowego.