Nowy parking przy Krakowskim Centrum Muzyki otworzy swoje bramy najpóźniej 5 stycznia

Spółka przejmująca parking na Cichym Kąciku w Krakowie, według umowy dzierżawy podpisanej w czwartek, gwarantuje, że nowo wybudowane miejsce postojowe będzie dostępne dla kierowców już na początku nowego roku. Najpóźniejszym terminem otwarcia jest 5 stycznia.

Nowy parking, zlokalizowany przy budowanym obecnie Krakowskim Centrum Muzyki (KCM) na Cichym Kąciku, ma za zadanie zapewnić miejsca parkingowe dla kierowców od pierwszych dni stycznia. Konkretnie, najpóźniej powinno to nastąpić 5 stycznia.

Na terenie parkingu, którego konstrukcja trwała 17 miesięcy, znajduje się 195 miejsc parkingowych. Dodatkowo, przewiduje się jeszcze 27 miejsc postojowych na zewnątrz.

Jest też miejsce dla rowerzystów – na razie do dyspozycji będzie 18 jednośladów. Na terenie parku, w przestrzeni między parkingiem a budowaną salą koncertową, zamontowano dziewięć podwójnych stojaków na rowery. W przyszłości ilość miejsc parkingowych dla rowerów ma wzrosnąć, a kolejne stojaki powstaną bezpośrednio przy budynku Krakowskiego Centrum Muzyki.

Spółka, która ma na swoim koncie zarządzanie parkingiem przy KCM, została wybrana w procesie przetargowym.