Regulacje dotyczące korzystania z Zakrzówka: Zasady związane z jedzeniem i piciem na pomostach

Jeżeli planujecie spędzić czas na świeżym powietrzu w okolicach Zakrzówka, warto zapoznać się z regulaminem tego miejsca. Pragniemy przypomnieć, że jedną z kluczowych zasad jest zakaz spożywania posiłków i napojów na terenie pomostów.

Na obszarze Zakrzówka znajduje się pięć basenów o zróżnicowanej głębokości. Pierwszy basen ma 350 cm głębokości i jest przeznaczony dla osób, które potrafią pływać. Drugi basen o głębokości 80 cm, podobnie jak trzeci o głębokości 40 cm, który dodatkowo wyposażony jest w brodzik dla dzieci oznaczony białymi bojami, są strefami dla osób nieumiejących pływać. Czwarty basen o głębokości 120 cm także dedykowany jest dla niepływaków. Piąty natomiast, o takiej samej głębokości jak pierwszy – 350 cm, przeznaczony jest dla osób umiejących pływać.

Ratownicy dbający o bezpieczeństwo kąpiących się są obecni od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10:00 do 18:00. Pamiętajcie, że korzystanie z basenów poza tymi godzinami jest na własną odpowiedzialność.

Liczba ratowników wzrasta podczas weekendów i świąt. Poniedziałki, tak jak w poprzednim roku, są zarezerwowane na prace techniczne, dlatego w te dni kąpielisko jest nieczynne. Mimo to, nadal można korzystać z pozostałych atrakcji oferowanych przez ten obszar o powierzchni ponad 50 ha.

Chcielibyśmy jeszcze raz przypomnieć, że pomosty przy basenach w Zakrzówku są strefami wolnymi od jedzenia, picia i palenia papierosów.