W Krakowie pojawi się testowy autobus – o co chodzi?

Od jutra na ulicach Krakowa pojawi się testowy autobus – chodzi o markę YUTONG E12 (mowa o autobusie chińskiego producenta). Autobus ten będzie kursować na linii nr 169, aczkolwiek w kolejnych dniach sytuacja ulegnie zmianie.

Co możemy powiedzieć na temat testów?

Nie ma co ukrywać, że wiele osób może zadawać sobie pytanie, co wiadomo na temat okresu testowego? Oczywiście nie sposób odnieść się do dokładnych informacji, ale nieco wiemy – wiemy choćby to, że autobus będzie pojawiać się przynajmniej do 3 stycznia przyszłego roku. Ponadto okres testowy oznacza, że będziemy mieli do czynienia ze zbieraniem opinii pasażerów.

Warto również wiedzieć, że mowa o popularnym autobusie elektrycznym. Gdyby kogoś interesowały szczegóły, dobrze zapoznać się z tym, co ma miejsce w Danii czy Norwegii. Ważne jest także to, że możemy mówić o bateriach trakcyjnych wykonanych w technologii LFP (pojemność 374 kWh). Jeżeli producent mówi prawdę, zasięg na jednym ładowaniu przekracza 350 km – chodzi o regularną obsługę komunikacji miejskiej. Autobus napędza silnik centralny, którego moc to 215 kW.