W sercu Krakowa wiosną 2025 roku powstanie nowy hotel – TRIBE Kraków Stare Miasto

Południowa Polska wzbogaci się o kolejną atrakcję turystyczną. W samym centrum malowniczego Krakowa, już na wiosnę 2025 roku, ma stanąć nowy hotel. Obiekt należeć będzie do marki TRIBE, która rozwija swoją działalność nad Wisłą. Inwestycja jest dziełem kooperacji dwóch gigantów branży hotelarskiej – grupy AccorInvest, będącej właścicielem Orbis S.A., i grupy Accor, która podpisała z pierwszym wspomnianych umowę o zarządzanie. Hotel powstaje przy ul. Worcella, harmonijnie wpasowując się między urokliwe kamienice.

Zarówno dla Grupy Accor, jak i AccorInvest, podpisanie tej umowy to duży krok naprzód. Jacek Stasikowski, Development Director Poland Accor, wyraża swoje zadowolenie z tego faktu, podkreślając dwa aspekty. Po pierwsze, umowa ta umocni współpracę z AccorInvest, z którym Grupa Accor tworzy wiele popularnych miejsc w Polsce i Europie. Po drugie, dodatkowo umocni pozycję obu firm w Krakowie – jednym z kluczowych miejsc dla turystyki i biznesu w kraju.

Hotel TRIBE Kraków Stare Miasto będzie oferował swoim gościom aż 168 nowoczesnych pokoi, w tym jeden przestronny apartament. W jego skład wejdą też restauracja, bar, sala spotkań oraz strefa rekreacyjna z fitness i SPA. Wszystko to znajdować się będzie w pobliżu dworca kolejowego Kraków Główny i Galerii Krakowskiej. Tuż obok roztaczać się będą zielone Planty otaczające krakowskie Stare Miasto. Hotel oddalony będzie o nieco ponad 200 metrów od Barbakanu i Bramy Floriańskiej, a do Rynku Głównego można będzie dotrzeć spacerem w mniej niż 10 minut.

Dominik Sołtysik, prezes zarządu Orbis S.A. i COO AccorInvest w Europie Wschodniej, wierzy, że nowy hotel w Krakowie wprowadzi nowy poziom jakości dla gości. Zdaniem Sołtysika, inwestycja ta przyczyni się do przekształcenia i ulepszenia portfolio hoteli grupy AccorInvest w Europie, zwłaszcza w segmencie midscale i ekonomicznym.