Wydarzenie rowerowe w Krakowie: bezpłatne serwisy, konkursy i wykłady!

Kraków, miasto znane z różnych inicjatyw promujących aktywność fizyczną, ponownie kieruje swoją ofertę do miłośników dwóch kółek. W sobotę 9 marca, na dziedzińcu Radia Kraków przy al. Słowackiego 22, od godziny 10.00 do 15.00, odbędzie się specjalnie zorganizowane wydarzenie rowerowe. Uczestnicy będą mieli możliwość uczestniczenia w szeregu atrakcji takich jak bezpłatne przeglądy rowerowe, emocjonujące konkursy z nagrodami czy pokazy pierwszej pomocy na drodze. Wydarzenie obejmie również wykład poświęcony bezpieczeństwu w ruchu rowerowym.

Podczas tej inicjatywy, uczestnicy będą mogli skorzystać z profesjonalnych usług serwisowych, przetestować nowoczesne rowery elektryczne LajkBike i założyć konto w systemie Park-e-Bike. Organizatorzy przewidzieli również ciekawe prelekcje dotyczące bezpiecznej jazdy na rowerze oraz różnego rodzaju konkursy i loterie z atrakcyjnymi nagrodami, takimi jak specjalistyczne wyposażenie rowerowe czy zapięcia do rowerów.

Osoby zainteresowane promocją ruchu rowerowego w Krakowie, będą miały okazję zapoznać się z realizowanymi przez miasto projektami oraz uzyskać szczegółowe informacje na temat działających wypożyczalni rowerów miejskich. Będzie to również świetna okazja do nauki korzystania ze stacji naprawy rowerów, które są dostępne dla mieszkańców miasta od wiosny do jesieni.

Dodatkowo, uczestnicy wydarzenia będą mogli obejrzeć prototyp roweru stworzony przez naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. To niecodzienna szansa na bliskie spotkanie z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi w dziedzinie rowerowej mobilności.