Zawalenie starej kamienicy w Oświęcimiu – służby ratunkowe prowadzą operacje poszukiwawcze

W sercu miasta Oświęcim doszło do zawalenia jednej z kamienic. Straż pożarna jest na miejscu i prowadzi czynności mające na celu ustalenie czy w zrujnowanym budynku mogła znajdować się jakaś osoba. Służby ratunkowe oczekują na przybycie psów przewodników, które pomogą w przeszukaniu terenu.

Do niefortunnego zdarzenia doszło około godziny 20:25. Teren, na którym znajduje się zawalony budynek, jest już zabezpieczony przez strażaków, którzy czekają na wsparcie w postaci grupy poszukiwawczej z psami ratowniczymi. Wsparcie z powietrza zapewnił lądujący na miejscu śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR).

Poszkodowany obiekt to kamienica położona na skrzyżowaniu ulic Górnickiego i Kościelnej. Budynek ten od dłuższego czasu nie był użytkowany.

Komendant Zbigniew Jekiełek z oświęcimskiej jednostki straży pożarnej potwierdził o godzinie 20:55, że strażacy są już na miejscu i zajęli się zabezpieczaniem terenu.

Na miejsce zdarzenia, oprócz straży pożarnej, przybyły również jednostki policji, karetki pogotowia oraz służba energetyczna. Wszystkie te służby wspólnie oczekują na przyjazd grupy poszukiwawczej i technicznej, które będą miały za zadanie zabezpieczenie reszty budynku. Na miejscu wylądował już wcześniej wspomniany śmigłowiec LPR.